Şamile 1442 Versiyonu (YENİ)

el-Mektebetu'ş-Şamile isimli Arapça kaynak eserlerin derlendiği program yeni versiyonunu yayınladı.

Yeni versiyon daha önce kullandığımız 3.65 versiyonundan farklı olduğu için 3.65 versiyonunu güncelleme yapmıyor. Dolayısıyla yeni bir program ile karşı karşıyayız. Yeni programı indirmek için iki seçeneğimiz var.

 

 

1. İçerisinde kitap barındırmayan seçenek. Buradan indirelebilirsiniz. 273 MB olup hızlıca indirebilirsiniz.

2. Tüm eserleri içerisinde barındıran seçenek. Buradan indirebilirsiniz. 6.7 GB olup internet hızına göre yavaş ta olsa indirebilirsiniz. Tavsiyem: Boş programı indirip kitapları indirmek. Zira eksik kitapları gösterdiği için siz istediğiniz kitabı veya hadis, tefsir, fıkıh gibi bir bölümü tamamen indirebilirsiniz.

 

İndirme bittikten sonra program hemen çalıştırmayın. Zira güncelleme dosyası eklenmeden çalışmıyor. Şimdi de 1442.01 güncelleme dosyasını buradan indirelim. Dosyayı indirdikten sonra şu konuma ekleyelim ve çalıştıralım.

 

 

 

 

 

 

 

 

Programın sol üst köşesinde görünen rakam, programınızda bulunmayan ve yüklemeniz gereken kitap sayısını göstermektedir. Her yeni kitap çıktığında bundan haberdar oluyorsunuz. Tıkladığınızda eksik kitap listesi görünmektedir. 

Kitapları seçmek suretiyle indirme butonuna tıklayarak indirmeye başlayabilirsiniz. 

Hayırlı çalışmalar.

Mevsuatu'l-Hadisi Şerif

 

 

 

 

Mevsuatu'l-Hadisi'ş-Şerif Programı

Program hadislerin tahrici, sened ve ravi bilgisi, cerh tadil bilgileri, hadis metnindeki garip kelimelerin açıklanması gibi bir çok özelliği barındırmaktadır.

Programın özelliklerini şöyle sıralayabiliriz.

1-      Hadisleri konularına göre arama özelliği. Aynı konudaki rivayetleri kütübü tisa içerisinde tarayıp vermektedir.

2-      Hadis içerisinde geçen bir kelimeyi bulma ve arama özelliği

3-      Rivayetin senedinde adı geçen raviyi tıkladığımızda hakkındaki detaylı bilgiyi Siyeru A’lami’n-Nübela adlı eserden vermektedir.

4-      Bulduğumuz hadisin tahricini yapmakta ve diğer tüm kaynakları tek tıkla hizmetinize sunmakta.

5-      Rivayet içinde geçen ayet varsa, ayetin farklı tefsirlerden detayına hemen bakabiliyorsunuz. Eğer ayetin nüzul sebebi varsa onu da vermektedir.

 

Program 545 MB büyüklüğündedir. 

Programı indirmek için TIKLA

Programın örnek bir görünümü aşağıdaki gibidir.

 

Şamile İPhone ve İPad versiyonu

İslami ilimler araştırmacısı için büyük hizmetler sunan Şamile programı, İphone ve İpadlar için yeni versiyon yayınladı.

İPhone ve İPad için program indirmek için tıklayın

Şamile Android Sürümü


İslami ilimler araştırmacısı için büyük hizmetler sunan Şamile programı, nihayet cep telefonlarına kadar girdi. İlk etapta İPhone ve İPad için program yapan yetkililer şimdi de android işletim sistemi için resmi sürümü çıkardılar. Android tabanlı akıllı telefonlar ve tabletler için vazgeçilmez bir program.

Androis tabanlı akıllı telefon ve tabletlere program

 İndirmek için tıklayın

 

 

 

Burdan indirebileceğiniz gibi cep telefonunuzun google play kısmına girerek arapça fontlarla "المكتبة الشاملة" şeklinde aramak suretiyle bulabilirsiniz. bu arama sonunda aynı isimle birden fazla program bulabilirsiniz. Ancak resmi sürüm olan programın logosu aşağıdaki gibidir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Şamile Son Sürüm 3.65


el-Mektebetu'ş-Şamile isimli Arapça kaynak eserlerin derlendiği programın son sürümü çıktı. En son çıkan bu sürüm aynı zamanda ilk resmi sürüm özelliğini taşımaktadır. Daha önceki sürümlerde eserlerin matbu eserlerle sayfa ve cilt uyumu problemi yaşanmakta idi. Ancak bu sürümde büyük ölçüde bu problem çözülmüş olup eserler matbuya uygun hale getirilmiştir.

 

 

 

Devamını oku...

.
.